Podczas XX Międzynarodowych Targów Budowlanych BUD-GRYF w Szczecinie rewelacją okazały się tynki z grupy Porolit, produkowane przez firmę Lakma Sat. Produkty Porolit otrzymały wyróżnienie w kategorii najlepszy produkt targów, a także Złoty Kask - najwyższe wyróżnienie przyznawane przez Polską Izbę Przemysłowo- Handlową Budownictwa.

Podczas targów BUD-GRYF, które odbyły się w dniach 18-20 marca 2011 w Szczecinie 250 wystawców odwiedziło kilkanaście tysięcy osób. Jak co roku, organizatorzy targów, a także Polska Izba Przemysłowo-Handlowa Budownictwa, spośród zgłoszonych do konkursu produktów wybrali i nagrodzili najciekawsze i najbardziej innowacyjne produkty.

Prawdziwą rewelacją targów okazały się tynki Porolit, produkowane przez firmę Lakma z Cieszyna. Cała grupa tynków otrzymała wyróżnienie za najlepszy produkt targów, a także nagrodę Złoty Kask.

Komisja konkursowa dokonująca wyboru najlepszych produktów na targach, zwróciła uwagę na ogromne oszczędności jakie niesie ze sobą korzystanie z tynków Porolit.

Stosowanie tynku pozwala na znaczne oszczędności materiałowe oraz zwiększenie wydajności w technologii nakładania - czytamy w uzasadnieniu Komisji Konkursowej BUD-GRYF-u. Tynki akrylowe, mineralne, silikonowane i silikonowo-silikatowe z grupy Porolit, przystosowane do metody natryskowej charakteryzują się nawet dwukrotnie wyższą wydajnością niż inne tradycyjne tynki.

Z jednego opakowania 25 kg można położyć nawet 20 m2 tynku na ścianie. Ale to nie jedyna zaleta tynków Porolit. Bardzo ważny jest również czas ich nakładania, który przy metodzie natryskowej jest blisko trzykrotnie krótszy niż w wypadku nakładania tradycyjnego tynku pacą, a także wyższa termoizolacyjność - mówi Marcin Lanc, product manager firmy Lakma.

Wszystkie walory tynków doceniła także komisja pracowników Politechniki Szczecińskiej, która z ramienia Polskiej Izby Przemysłowo-Handlowej Budownictwa nagradzała produkty Złotym Kaskiem. Jak się okazało, komisja doceniła szczególnie skład tynków.

Tynki z grupy Porolit to pierwsze tynki w Polsce, w których wykorzystano lekkie wypełniacze pochodzenia wulkanicznego. Dzięki temu możliwe są tak dobra wydajność i termoizolacyjność - mówi Jerzy Miałkas, przewodniczący komisji konkursowej z ramienia Polskiej Izby Przemysłowo-Handlowej.

Obydwa wyróżnienia są dla nas bardzo ważne, gdyż od wielu lat pracujemy nad ciągłym doskonaleniem naszych produktów i dostosowywaniu ich do potrzeb wykonawców. Dzięki takim wyróżnieniom wiemy, że rozwijamy się w dobrą stronę - kończy Marcin Lanc.

 

AKTUALNOŚCI budowlano-remontowe

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Zrozumiałem